Zaterdag 15 maart: Een dag vol strijd en passie op de amateurvelden
2e klasse
De strijd om de eer blijft voor Helios zwaar dit seizoen. De ploeg van trainer Decheiver bezet de laatste plek in de competitie en staat voor een pittige uitdaging in Vriezenveen. Tegenstander Dos’37 is niet alleen in vorm maar ook stevig geworteld op de vierde plek van de ranglijst. Eerder dit seizoen werd het in Deventer een pijnlijke 5-1 nederlaag voor Helios. Het blijft de vraag of de ploeg het tij kan keren en eindelijk het net weet te vinden. De Vriezenveners daarentegen zien een kans om de druk op de top drie te verhogen.
Wedstrijd: Dos’37 – Sv Helios
Aanvang: 14:30 uur
Locatie: Sportpark Het Midden, Vriezenveen
3e klasse
Twello staat voor een enorme uitdaging en deze wedstrijd is méér dan een gewone derby. Rode lantaarndrager Sv Twello neemt het op tegen buurman Sportclub Teuge, dat momenteel op de vijfde plek staat. Met de 3-0 nederlaag in de heenwedstrijd vers in het geheugen is de ploeg van Twello extra gemotiveerd om zich te revancheren. Voor Teuge is het een kans om zich steviger in de subtop te nestelen. De druk ligt hoog en voor de trouwe supporters kan dit een beladen middag worden.
Wedstrijd: Sv Twello – Sportclub Teuge
Aanvang: 14:00 uur
Locatie: Sportpark De Laene, Twello
4e Klasse
De spanning stijgt in deze klasse, met meerdere wedstrijden die cruciaal zijn voor de ranglijst.
- Sportclub Deventer (4e) versus Fortissimo (3e): Deze topper heeft alles in zich om een spektakelstuk te worden. De eerdere nipte 1-0 overwinning van Sportclub smaakte zoet en de mannen van trainer Mölder zullen hopen op een nieuwe zege. Mocht Eerbeekse Boys punten laten liggen, dan lonkt zelfs de tweede plek!
- GFC (8e) versus FC RDC (5e): FC RDC heeft wat goed te maken na het (voorlopig) mislopen van de periodetitel. Extra pikant is dat een deel van de vorige wedstrijd vanwege een arbitrale fout opnieuw gespeeld moet worden. Deze wedstrijd biedt de ploeg de kans om vertrouwen te tanken voor wat nog komen gaat.
Wedstrijden:
- Sportclub Deventer – Fortissimo, 15:00 uur
- GFC – FC RDC, 14:30 uur
5e Klasse
Een absolute kraker in de top van de ranglijst.
- VV Gorssel (3e) versus Alexandria (2e): Het lijkt een duel om de koppositie, aangezien koploper Harfsen al meer wedstrijden heeft gespeeld. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd en het verschil zal waarschijnlijk gemaakt worden op tactisch vlak.
- Koninklijke UD (4e) versus Sportclub Eefde (7e): Na teleurstellend puntverlies vorige week is Koninklijke UD vastberaden om zich te herpakken. Tegen een middenmoter als Eefde zijn de verwachtingen hoog.
Wedstrijden:
- VV Gorssel – Alexandria, 14:30 uur
- Koninklijke UD – Sportclub Eefde, 14:30 uur
Zondag 16 maart: Beslissende confrontaties op de zondagvelden
2e klasse
Voorwaarts Twello heeft een stijgende lijn te pakken, met drie ongeslagen wedstrijden op rij. Dit weekend ontvangen ze Viod, de nummer 7. Het team van Voorwaarts kan met een zege voorzichtig naar boven kijken op de ranglijst, terwijl Viod baat heeft bij een goede prestatie om de stabiele plek in de middenmoot te verstevigen.
Wedstrijd: Voorwaarts Twello – Viod
Aanvang: 14:00 uur
Locatie: Sportpark De Achtergrond, Twello
3e klasse
Twee wedstrijden springen eruit in deze klasse.
- Schalkhaar (1e) versus Gendringen (8e): Voor koploper Schalkhaar lijkt het een minder ingewikkelde wedstrijd, maar onderschatting ligt altijd op de loer.
- Diepenveen (12e) versus OBW (3e): Na de zware nederlaag van vorige week staan de weken van de waarheid voor Diepenveen voor de deur. De onderste positie verlaten wordt steeds moeilijker en tegen nummer 3 OBW wacht opnieuw een loodzware opgave.
Wedstrijden:
- Sv Schalkhaar – Gendringen, 14:00 uur
- vv Diepenveen – OBW, 14:00 uur
4e klasse
Zowel in de top als de onderste regionen zijn de wedstrijden dit weekend cruciaal.
- Colmschate (6e) versus VV Twenthe (3e): De strijd om aansluiting bij de top drie ligt open. Voor de mannen van trainer Poll is dit dé kans om zichzelf te bewijzen.
- ABS (12e) versus Heeten (11e): Een ware degradatiekraker waarin verliezen simpelweg geen optie is.
- Activia (11e) versus Haarle (10e): Ook dit duel draait om lijfsbehoud en kan de ranglijst flink opschudden.
Wedstrijden:
- VV Twenthe – Sv Colmschate’33, 14:00 uur
- Heeten – ABS, 14:00 uur
- Haarle – Activia, 14:00 uur
5e klasse
Broekland lijkt stevig aan kop, maar voor de achtervolgers is het van groot belang punten te blijven pakken. Kan Go Ahead druk uitoefenen op de koploper?
- Nieuw Heeten (5e) versus Go Ahead (2e): Voor Go Ahead is winst cruciaal om in het spoor van Broekland te blijven.
- Hoonhorst (9e) versus Dvv Davo (7e): Beide teams zoeken stabiliteit in de middenmoot.
Wedstrijden:
- Sv Nieuw Heeten – Go Ahead Deventer, 14:00 uur
- Hoonhorst – Dvv Davo, 14:00 uur